Уже зовсім скоро перед нами постане вибір: яку новорічну ялинку краще купити – живу чи штучну?! У лісівників зелену красуню можна придбати на будь-який смак і вподобання, можна купити ялинку прямо в лісі або біля лісництва на ялинковому майданчику. А хтось все одно перевагу надає штучному дереву, вважаючи, що придбавши штучну ялинку, він або вона підтримує екологію. Так чи ні?! Давайте розглянемо всі плюси и мінусі обох варіантів.?Уже зовсім скоро перед нами постане вибір: яку новорічну ялинку краще купити – живу чи штучну?! У лісівників зелену красуню можна придбати на будь-який смак і вподобання, можна купити ялинку прямо в лісі або біля лісництва на ялинковому майданчику. А хтось все одно перевагу надає штучному дереву, вважаючи, що придбавши штучну ялинку, він або вона підтримує екологію. Так чи ні?! Давайте розглянемо всі плюси и мінусі обох варіантів.
НАТУРАЛЬНЕ ДЕРЕВО??
+Запах хвої. Жива зелена красуня виділяє велику кількість фітонцидів, які чудово очищують повітря від шкідливих бактерій.
+Хвоя багата аскорбіновою кислотою, яка підтримує імунітет.
+ Незабутня атмосфера свята й спогади з дитинства.
+Після свят можна використовувати її як корм для тварин в зоопарках, зварити мило, зробити відвари.
+Вирощування ялинок у спеціальних лісових господарствах створює робочі місця для українців, тоді як штучні ялинки переважно виробляють у Китаї, а для українців від цього жодної користі.
+Після утилізації живе дерево, на відміну від пластикового, перегниває в землі и не завдає шкоди природі.
- «Термін служби». Живе дерево необхідно купувати щороку.
- Обсипається, залишаючи на підлозі голки.
ШТУЧНА??
+ Можна використовувати багато разів і легко встановлювати.
+ Великий вибір.
+Відсутність голок на підлозі, скорочується час збирання після свят.
+ Зручність зберігання до наступного Нового року.
-Шкідливий вплив матеріалів, з яких зроблено новорічне дерево.
-Штучні ялинки збирають пил.
-При багаторазовому використанні ялинка псується і втрачає первозданний вигляд
-Часто їх виробляють з пластику, що містить хлор. Такий пластик не піддається переробці. І навіть якщо ялинку виготовили з безпечнішого поліетилену, він все рівно може містити токсичні барвники або клей. Це також наносить шкоду навколишньому середовищу як під час виробництва, так і під час утилізації.
-На думку «Greenpeace», виробництво та утилізація штучних дерев шкодить природі набагато сильніше, ніж заготівля живих із плантацій новорічних дерев. Пластик не розкладається!