Новини області і галузі

Наша продукція

suvenyri 002

Програма робочої поїздки Голови Державного агентства лісових ресурсів УкраїниЮрія Болоховця у Сумське обласне управліннялісового та мисливського господарства, що відбулась у п'ятницю, 10 вересня,була досить насиченою.
Він побував у Свеському держлісгоспі,одному з найбільш ресурсних підприємств області.
Розпочалися відвідини зі святкових моментів. Цього дняна базі Свеського держлісгоспу проходили обласні змагання вальників лісу. Їх приурочили не менш святковому заходу – професійному святу – Дню працівника лісу.
Голова відомства привітав учасників змагань та відзначив галузевими нагородами і грамотами кращих працівників лісових господарств Сумщини. Серед нагороджених – три «Відмінники лісового господарства»: помічник лісничого Нескучанського лісництва державного підприємства «Тростянецьке лісове господарство» Михайло Красніков, директор державного підприємства «Середино-Будське лісове господарство» Олександр Плужников та заступник начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Євген Фролов.
«У лісовій галузі немає важливих чи неважливих посад чи робіт, всі важливі і необхідні. Адже всі ми виконуємо одну велику і потрібну справу: збереження і примноження державного лісового фонду. Лісом, який ми вирощуємо нині, користуватимуться уже наші онуки і правнуки, а це в рази підвищує нашу відповідальність. То ж нехай заняття такою потрібною справою щоденно надихає вас на нові досягнення і звершення!», - наголосив у своєму вітальному слові Юрій Болоховець.
По завершенні урочистостей Голова Держлісагентства провів нараду з керівним складом управління, директорами та головними лісничими держлісгоспів області. Головною темою зустрічі стало виконання програми Президента України «Зелена країна».
«На сьогодні виконання ініціатив Президента по програмі «Зелена країна» має стати питанням номер один для кожного керівника держлісгоспу.Якісне і повне виконання запланованих завдань з висадки лісів, широке залучення до цієї роботи громадськості – це пріоритет нашої з вами роботи в осінню лісокультурну кампанію. Загальні результати якої залежать відособистого внеску кожного з вас», - наголосив Голова відомства.
Продовжило програму робочої поїздки знайомство зі Свеським держлісгоспом. У супроводі голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка, першого заступника голови Сумської облдержадміністрації Тараса Савченка, начальника Сумського ОУЛМГ Віктора Чигринця, керівників Шосткинського району та голів об'єднаних громад, на території яких розкинулись лісові масиви Свеського підприємства, Юрій Болоховець відвідав ряд структурних підрозділів та об'єктів лісгоспу.
Зауважимо, Свеський держлісгосп - найпотужніший в області за лісосировинними ресурсами - тут уміють ними розпоряджатися. У його структурі 5 лісництв. Все нове в колективі приживається швидко: створення плантацій сосни звичайної шляхом природного поновлення; будівництво доріг лісогосподарського призначення і мостів; освоєння випуску паливних гранул (пелет) з відходів лісопиляння тощо. У цьому Голова Держлісагентства мав змогу пересвідчитись вочевидь.
Він відвідав Дружбівське, Свеське та Чуйківське лісництва. У ході відвідин оглянув різновікові ділянки лісових культур, де саме проводились ручні догляди та механізовані,за допомогою сучасногомульчера. Побачив роботу лісозаготівельного комплексу: навантаження лісопродукцією машини МАЗ за допомогою навантажувача «Веймер» та побував на лісонасіннєвій ділянці модрини європейської.
«Ідея про створення такої плантації виникла у 2004 році. На сьогодні постійні лісонасіннєві ділянки модрини європейської займають 5,6 га. Вводимо модрину у насадження сосни та ялини у співвідношенні 10-20% від загальної площі посадки. Вона – швидкоростуча, більш стійка у боротьбі з шкідниками та хворобами лісу завдяки кращому смоловиділенню, тому є високопродуктивною породою і користується попитом на ринку лісової продукції.», - прокоментував ідею створення плантації директор Свеського лісгоспу Олег Закусило.
У центральній садибі лісгоспу відвідав цех переробки деревини, пелетне виробництво та котельню, що працює на відходах лісопиляння. Оглянув автоколону та кімнати відео спостереження, де відео установка інтегрує огляд лісових масивів у період підвищеної пожежної небезпеки та за об’єктами центральної садиби підприємства, що у рази заощаджує кошти лісгоспу на утримання посад сторожів.
«Підприємство з потужною лісосировинною базою і розвиненою переробкою за рік накопичувало понад 9 тис. т. тирси та відходів деревопереобки, більша частина яких просто утилізувалася. Це призводило до додаткових витрат. Тепер же ці відходи працюють на прибуток. У 2015 році у лісгоспі встановили лінію з виробництва паливних гранул (пелет) і результатом її роботи дуже задоволені», - прокоментував ідею встановлення лінії начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець.
Шлях виїзної програми пролягав лісовими шляхами, збудованими власними силами і за власні кошти підприємства. Зазначимо, що поряд з лісовими дорогами у активі свеських лісівників сім мостів різної протяжності: від восьми до двадцяти шести метрів, збудованих ними за останні роки. Їздить лісовими шляхами і приватний транспорт, бо дороги державного та обласного значення тут у надзвичайно занедбаному стані. Люди, які дізнались про існування лісового шляху, від душі радіютьтакій альтернативі.
Підсумовуючи програму огляду, Голова Держлісагентства високо оцінив роботу свеських лісівників з раціонального ведення господарювання, відтворення і використання лісових ресурсів: стан лісових насаджень та новаторський підхід у процесах лісопереробки.
Завершилась робоча поїздка у Олинському лісництві лісгоспу, на місці проведення змагань вальників лісу.
У змаганнях взяли участь 17 учасників, 12 -у основній групі та 5 – юніорів. До участі у заході представили своїх учасників всі 12 держлісгоспів управління.
Юрій Болоховець відзначив високий рівень підготовки заходу і майстерності лісорубів та вручив грамоти і подарунки переможцям. Ними стали Середино-Будський юніор Вадим Дзюба та вальник з Олинського лісництва Свеського держлісгоспу Валерій Скородзвон, він здобув перемогу у основній групі.

св1св1св1св1св1св1св1св1св1св2св2св2св18св18св18св18св18св5

Новини підриємства

unnamed 12 1
24.09.2021 4

Сумські лісівники запрошують до участі у осінній акції «Створюємо ліси разом»!

З 1 жовтня в Україні стартує акція «Створюємо ліси разом». Триватиме вона, в залежності від погодних умов, до 31 листопада.Стати її учасником може…
DSCN4885
17.09.2021 160

19 вересня – День працівника лісу

З нагоди професійного свята відбулись урочисті збори колективу підприємства. Розпочали засідання із святкового привітання директора Миколи Сороколі…
IMG 2dd735104093ac9ab18a7e72c081c59e V
15.09.2021 176

Виїзна виробнича нарада

Виїзну виробничу нараду для керівників підрозділів провів на базі Піщанського лісництва головний лісничий Микола Щербак. Як і планували, лісничі та…
св14
13.09.2021 171

Вдалий дебют

Вдалим став дебют на цьогорічних змаганнях вальників лісу для нашого Сергія Зацарного. Не дивлячись на те, що серед його конкурентів було багато…
DSCN4552
01.09.2021 205

Мінсмуги - важлива складова у системі протипожежних заходів

Майже все літо на Сумщині утримувався найвищий 5-й клас пожежної небезпеки. Осінь також прогнозують посушливу. Тож лісова охорона вживає всіх заходів…
5e454c3963d6e799501432
31.08.2021 169

Вік живи – вік учись

Як і будь-яка сфера діяльності, лісівнича справа потребує освічених, грамотних спеціалістів. Наявність фахової освіти у працівників - це, безперечно,…
DSCN4659
26.08.2021 254

Відбулись навчання з цивільного захисту

У ДП «Сумське лісове господарство» відбулось спеціальне об’єктне навчання з цивільного захисту. Тема заходу: «Дії керівного складу, штабу, служб,…
DSCN4582
29.07.2021 616

Лісгосп продовжує розбудову мережі лісових доріг

ДП «Сумське лісове господарство» розпочало капітальне будівництво доріг лісогосподарського призначення у 2008 році. Протягом 2008 – 2020 р.р.…

banner_dergagenstvo.jpgbanner_sumyoblles.jpgbanner_sumyoda.jpgbanner_prezident.jpgbanner_uryad_portal.jpgbanner_verh_rada.jpg

Пошук по сайту

Архів новин

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Пожежа в лісі

Закликаємо громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі

podii2 0168
Пожежонебезпечний період розпочинається водночас із сезонним потеплінням. З квітня місяця, після сходу снігового покриву, в лісах…

pogega

Ми на мапі

Вхід на сайт