Новини області і галузі

Наша продукція

suvenyri 002

У п’ятницю, 5 листопада, на базі Краснопільського лісгоспу відбулось виїзне засідання Громадської ради, що діє при Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.У п’ятницю, 5 листопада, на базі Краснопільського лісгоспу відбулось виїзне засідання Громадської ради, що діє при Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Як повідомив голова Громадської ради Михайло Шпакович, організувати такий виїзд спонукали громадські активісти, які звернулись у керівні органи зі скаргою на діяльність зазначеного підприємства. У підписантах значились прізвища ватажків кількох відомих громадських угрупувань, серед яких «Правий сектор», «Автомайдан», «Право Сумщини на майбутнє». Головною думкою надісланого звернення були звинувачення на адресу Краснопільського лісгоспу у нанесенні, буцім то, своєю діяльністю збитків державі. 
То ж за підсумками виїзду члени Громадської ради, до якої ввійшли представники громадських організацій, засобів масової інформації, приватного бізнесу та освіти мали на меті з’ясувати, чи мали місце такі звинувачення і зробити незалежну оцінку роботи краснопільських лісівників. З погляду на те, що красномовніше за будь-які слова говорять конкретні справи, учасникам зібрання запропонували відвідати кілька лісництв лісгоспу, на прикладі яких оцінити рівень виконання підприємством функцій з охорони і захисту лісу, зобов’язань перед бюджетом і цільовими фондами, ефективності використання лісових ресурсів, а також участь лісгоспу у вирішенні соціальних питань громади та доступність для громадськості інформації про діяльність лісгоспу, і вже потім, на підставі побаченого і почутого зробити свій висновок.
Поряд з членами Громадської ради у засіданні взяли участь Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук та заступник начальника Сумського ОУЛМГ з економічних питань Євген Фролов.
З надією на конструктивний діалог, на засідання запросили і  авторів скарги на чолі з ініціатором допису керівником ГО «Право Сумщини на майбутнє» Віктором Пимоненком, до речі, в минулому працівником цього ж підприємства. Останні свою участь у заході усно підтвердили, але на засідання не з’явились. Та й не дивно, адже щоб аргументувати викладені у листі позиції, треба оперувати конкретними фактами, а їх, на жаль дописувачів та на щастя краснопільських лісівників, бракувало.
Учасники зібрання відвідали чотири лісництва лісгоспу Великобобрицьке, Верхньосироватське, Осоївське та Краснопільське. Побували на лісових розсадниках та різновікових ділянках лісових культур, проїхались збудованими лісгоспом дорогами лісогосподарського призначення, завітали у візитку краснопільських лісівників: дендропарк та музей Велико-Бобрицького лісництва, та завершили програму виїзду оглядом центральної садиби підприємства.
Зважаючи на карантинні обмеження червоної зони, засідання за підсумками виїзної програми провели на території головного офісу просто неба.  
Про фінансові показники підприємства за 9 місяців прозвітував директор лісгоспу Віктор Мороз. Так,  за 9 місяців 2021 року підприємство отримало 108,8 млн грн чистого доходу від реалізації товарів, робіт, послуг, що більше минулорічного показника на 32,8 млн грн, або складає 143%. З цих коштів сплачено податків до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів в сумі 46,8 млн грн., що більше ніж у минулому році на 6,0 млн грн та становить 43% від надходжень, в т.ч. до місцевого бюджету – 12,5 млн грн, що більше ніж минулого року на 1,3 млн грн,, ЄСВ – 9,3 млн грн., що більше ніж минулого року на 3,2 млн грн.
На ведення лісового господарства використано 30,2 млн грн, що більше ніж у відповідному періоді минулого року на 10,4 млн грн. Проведено посів та посадку лісу на площі 64 га,  догляди за лісовими культурами на площі 1827 га, доповнення лісових культур на площі 231 га, рубки формування і оздоровлення лісів та інші рубки на площі  736 га та багато інших заходів.
За цей рік освоєно капітальних інвестицій на суму 5,2 млн грн, що більше ніж у минулому році на 3,3 млн грн. У сумі інвестованих коштів 3 автомобілі для перевезення працівників, трелювальний трактор ГАЛ, гідрозахват, плуг, 2 верстати, причіп лісовозний, комп’ютерна техніка тощо. Також збудовано 2 км доріг лісогосподарського призначення, що значно вище взятих на цей рік зобов’язань, відновлено покриття в гаражі лісгоспу, в цеху переробки, на нижньому складі тощо.
За три квартали 2021 року на підприємстві заготовлено 50080 м3 деревини, з них від рубок догляду отримано 18871 м3 деревини і від рубок головного користування 31209 м3. У власних цехах перероблено 3582 м3 лісопродукції.   Реалізовано лісопродукції 46111 м3 на загальну суму 100,3 млн грн. Середня реалізаційна ціна складає 2176 грн. Вся продукція реалізована через аукціони.
Проаналізував економіку лісгоспу у порівнянні з іншими підприємствами – Євген Фролов. Він наголосив, що підприємство відзначається стабільними економічними показниками, сума сплачених ним податків є найбільшою серед лісогосподарських підприємств управління.
Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук відзначив, що лісгосп  є основним джерелом формування місцевого бюджету, надійний партнер у забезпеченні соціальної сфери дровами, озелененні територій, завжди бере активну участь у життєдіяльності селища. Директор лісгоспу Віктор Мороз вже не перше скликання є депутатом ОТГ,  за кількістю відданих за нього голосів виборців, завжди має великі переваги у порівнянні з іншими кандидатами. Що говорить не лише про професійні його якості, як керівника, а і просто, як людини.
Члени громадської ради оцінили якісний стан відвіданих ділянок лісових культур, відзначили культуру виробництва, роботу лісгоспу з громадськістю і для громадськості, адже відоме урочище «Образ» знаходиться в лісових угіддях підприємства, і, мабуть, важко знайти тих, хто не чув би про цікаві екскурсії, які проводить у дендропарку та музеї Великобобрицького лісництва лісничий Ігор Козловський.
То ж у підсумку, позиція всіх членів громадської ради була одностайною, а оцінка діяльності Краснопільського лісгоспу – більше, ніж просто позитивною. У числі слушних рекомендацій, що прозвучали від членів Громадської ради, у разі повторних «звернень» таких «горе-активістів» застосовувати більш радикальні методи «спілкування» з останніми – подавати за наклеп позови до суду.

кр1кр1кр1кр1

Новини підриємства

DSCN5269.jpg
02.12.2021 25

Акція «Створюємо ліси разом» завершилась. Підбиваємо підсумки.

З 1-го жовтня по 30-е листопада тривала ініційована Держлісагенством акція «Створюємо ліси разом», яка проводилась в рамках екологічної програми…
IMG 83ffa06b621efc22a70e74127317e83d V
22.11.2021 189

Жолудів зібрали вдосталь

Після декількох неврожайних років нарешті порадували щедрим плодоношенням дубові насадження.Тож цьогріч лісівники мали нагоду заготовити достатню…
IMG 6744cbbfc5170dce7d5c2096eea88f45 V копия
22.11.2021 194

Ялинки в горщиках для новорічних свят

Невпинно наближаються новорічні свята. Час задуматись про ялинку. З кожним роком все більше громадян надають перевагу не зрубаному деревцю, хай…
DSCN5327
16.11.2021 289

Висадку лісових культур завершено

Цього року в Сумському держлісгоспі висадили 66 га лісових культур. На даний час підприємством заліснено всі наявні лісокультурніі площі. Із них 25…
IMG a53affe004a6854d51c790a9c0e3fe0a V копия
05.11.2021 448

Підведено підсумки обласного екологічного форуму «Природа – національне багатство України»

У роботі форуму взяли участь 38 учнів, вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти області. Під час проведення форуму було…
DSCN5269
01.11.2021 625

Висадили 7 тис. сіянців

В суботу 30 жовтня по всій країні проходила загальнонаціональна толока «Створюємо ліси разом». Вона відбувалась у співпраці з Акцією «Висадження…
IMG 02b559bed663289c6a2c676ebddb2d8e V копия
29.10.2021 509

В учнівському лісництві займаються дослідницькою роботою

В учнівському лісництві «Паросток» не лише дають дітям знання з природничих тем, а й вчать пізнавати світ за допомогою спостережень та дослідів. На…
247723922 1248033605662635 8367558911719672342 n
29.10.2021 561

Порахували сіянці

Щороку у розсадниках лісгоспу відповідно до діючих інструкцій проводиться інвентаризація сіянців та саджанців. Кількість та стан вирощеного садивного…

banner_dergagenstvo.jpgbanner_sumyoblles.jpgbanner_sumyoda.jpgbanner_prezident.jpgbanner_uryad_portal.jpgbanner_verh_rada.jpg

Пошук по сайту

Пожежа в лісі

Закликаємо громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі

podii2 0168
Пожежонебезпечний період розпочинається водночас із сезонним потеплінням. З квітня місяця, після сходу снігового покриву, в лісах…

pogega

Ми на мапі

Вхід на сайт