Новини області і галузі

Наша продукція

suvenyri 002

podii2 0897  У Сумській обласній адміністрації вирішили звернутись до Уряду, щоб змінити нормативну базу по проведенню санітарно-оздоровчих заходів на території лісів, які належать до природно-заповідного фонду. Це рішення виникло в ході слухання питання стану, розвитку та проблем природно-заповідного фонду на землях, підпорядкованих державним лісогосподарським підприємствам Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства.
«Питання проведення санітарно-оздоровчих заходів на території лісів, що належать до природно-заповідного фонду, має вирішуватись швидше і без зайвої паперової тяганини», - наголосив голова облдержадміністрації Микола Клочко, заслухавши начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Чигринця.

  Віктор Чигринець у своєму виступі повідомив, що за останні 10 років площа територій та об’єктів природно-заповідного фонду на лісових землях збільшилась майже на 10 тис. га, окрім того, що більше ніж 7 тис. га було взагалі вилучено та передано до національних природних парків.
Відсоток заповідності на території державного лісового фонду області становить 11,5%, який вище ніж загальний відсоток по Сумській області (7,4%) та майже у 2 рази вищий, ніж загальний відсоток природно-заповідного фонду по Україні (6,6%).

podii2 0898  У 2018 році держаними лісогосподарськими підприємствами управління було надано погодження на створення двох заказників місцевого значення загальною площею майже 300 га.
Начальник управління наголосив, що із розширенням природно-заповідного фонду, без удосконалення нормативно-правової бази та обґрунтованих висновків науковців, які повинні враховувати специфіку лісовирощування та подальші економічні наслідки, ускладнюється і ситуація для лісокористувачів, які здійснюють свої функції державного управління у галузі охорони та захисту державного лісового фонду на об’єктах ПЗФ.
  Одним з таких прикладів Віктор Чигринець назвав пошкодження лісових насаджень верхівковим короїдом.
 «Зокрема, на Сумщині території, пошкоджені верхівковим короїдом, вимагають термінового проведення санітарно-оздоровчих заходів на площі майже 200 га, – зазначив він. – Разом із тим, через довготривалість оформлення документів ми не можемо проводити ці заходи вчасно. У зв’язку з чим санітарний стан, а також пожежна безпека лісів у межах підвідомчих об’єктів ПЗФ погіршується та при найбільш не благоприємному розвитку взагалі може загрожувати самому існуванню таких об’єктів ПЗФ».
  Микола Клочко запропонував розглянути це питання на засіданні колегії облдержадміністрації і прийняти відповідне Звернення до Кабінету Міністрів України.
«Давайте звернемось до Уряду, щоб цю нормативну базу змінили. Тому що поки ви збиратимете документи на проведення санітарних заходів у одному осередку, кількість заражених дерев збільшиться, а це процес незворотній», – зауважив очільник області.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

Новини підриємства

DSCN0970
15.05.2019 525

Вихованці «Світанка» побували в лісгоспі

Вихованці дитячого садочка «Світанок» завжди бажані гості в Сумському держлісгоспі. Цього разу метою екскурсії було ознайомлення з правилами…
387 copy
26.04.2019 568

День охорони праці

Для привертання уваги світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може…
386 copy
24.04.2019 542

Сумські лісівники підбили підсумки трудового суперництва

Традиційно, квартальна колегія Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства визначила переможців трудового суперництва. ЇЇ…
382 copy
23.04.2019 528

Оцінити популяцію короїдів допоможуть феромонні пастки

З настанням тепла оживає природа. Ліс наповнюється зеленню та пташиним співом.В цей час, нажаль,, починають свій життєвий цикл і комахи-шкідники.…
DSCN0955
18.04.2019 2239

Визначили переможців конкурсу творів та малюнків

«Лісівники плекають ліс» - такою була тема цьогорічного конкурсу творів та малюнків, який проходив в межах громадської акції Державного агентства…

banner_dergagenstvo.jpgbanner_sumyoblles.jpgbanner_sumyoda.jpgbanner_prezident.jpgbanner_uryad_portal.jpgbanner_verh_rada.jpg

Пошук по сайту

Архів новин

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Пожежа в лісі


pogega

Ми на мапі

Вхід на сайт