Державне підприємство "Середино-Будське лісове господарство"
41000, Сумська область, м. Середина-Буда, вул. Юловська, 38
тел.: (05451) 72208, 71049
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. Сайт: sb.sm.ua
Історія Державного підприємства «Середино-Будське лісове господарство» розпочинається з 1928 року коли було створено райлісгосп. У 1960 році згідно постанови РМ УРСР №1834 від 30.11.1959 року і наказу Головного управління лісового господарства і лісозаготівель при РМ УРСР № 117 від 14.05.1960 року на базі механізованого лісгоспу, організованого в 1955-1956 роках був створений «Середино-Будський лісгосп». В 1991 році реарганізовали лісгосп в державне лісове господарство.
Перше лісовпорядкування лісів які входять до складу лісгоспу проведено частинами в період з 1927 по 1938 роки.
Згідно лісорослинному районуванню територія лісгоспу відноситься до зони Північного Українського Полісся та займає південну частину Поліської низовини, яка є окремою фізично-географічною провінцією зони змішаних лісів Російської рівнини. Клімат району розташування лісгоспу – помірно-континентальний з теплим літом і м’якою зимою, сприятливий для росту таких порід як: сосна звичайна, ялина, береза, осика, вільха.
Територія лісгоспу за характером рельєфу являє собою рівнину. Місцями рельєф слабохвилястий із загальним схилом до ріки Десна.
Державне підприємство «Середино-Будське лісове господарство» розташоване в північній частині Сумської області на території Середино-Будського району на загальній площі 16.7 тис. га.
До складу підприємства входять: Кам’янське, Голубівське, Зноб-Новгородське, Очкинське лісництва, два цеха переробки деревини, нижній склад «Зернове» та нижній склад «Побєда».
Площа лісництв:
Очкинське 2931,0 га
Голубівське 6242,0 га
Зноб-Новгородське 4069,0 га
Кам’янське 3510,0 га
Район розташування лісгоспу характеризується добре розвинутою мережею шляхів транспорту загального користування. Основними транспортними магістралями в зоні діяльності лісгоспу є залізниці: Орша – Хутір-Михайлівський, Москва – Київ загальною протяжністю в межах адмінрайону – 19 км, автомобільна дорога з твердим покриттям: Середина-Буда – Суми, Середина-Буда – Конотоп. Протяжність лісогосподарських доріг на території лісгоспу складає 315 км.
Господарська діяльність лісгоспу спрямована на дотримання принципів безперервного, невиснажливого і раціонального використання лісових ресурсів, збереження умов відтворення високопродуктивних стійких насаджень, їх екологічних та інших корисних властивостей.
ДП «Середино-Будський лісгосп» в економіці району займає провідне місце.
Основні напрямки його розвитку полягають в забезпеченні потреб народного господарства в деревині та піломатеріалах, в продажу на експорт деревини та піломатеріалів, в збереженні і підвищенні продуктивності лісових земель, водоохоронних, захисних, рекреаційно-оздоровчих і науково-пізнавальних функцій лісу.
Наявні в лісовому фонді сільськогосподарські угіддя використовуються для потреб працівників лісгоспу.
Мисливська фауна в лісах лісгоспу представлена такими основними видами, як лось, козуля, кабан, заєць-русак. Полювання носить спортивний характер. Важливим завданням ведення мисливського господарства є збереження оптимальної кількості тварин і створення для них сприятливих умов.
Наявних угідь цілком достатньо для задоволення потреб лісового господарства та лісової охорони.