Новини області і галузі

Державне агентство лісових ресурсів України, з метою уникнення розповсюдження у ЗМІ довільної, свідомо недостовірної інформації про стан  локалізації та ліквідації лісових пожеж, що виникли на території окремих підприємств, що належать до сфери управління Держлісагентства у Харківській та Луганській областях інформує про наступне.
 
Щорічно протягом пожежонебезпечного періоду (квітень - жовтень) ліси зазнають згубного впливу пожеж, які в окремих випадках розповсюджуються на великі площі і завдають значних збитків довкіллю та лісовій галузі. Особливо страждають хвойні лісові масиви, створені в екстремальних умовах Півдня і Сходу держави. Надзвичайної гостроти проблема набула в останні роки у зв’язку з аномальними погодними умовами: ранньою весною і спекотною осінню, рекордними температурами повітря, відсутністю опадів та сильними посушливими вітрами.
 
2020 рік не став виключенням. Незважаючи на вжиття максимально можливих заходів з протипожежного захисту в лісах України, проведених Держлісагентством та підвідомчими підприємствами на місцях, ліси галузі продовжують зазнавати згубнуго впливу людини, внаслідок чого виникають значні лісові пожежі.
 
Весною поточного року спільними зусиллями Держлісагентства, ДСНС, Нацполіції, органів місцевого самоврядування та небайдужих громадян, було ліквідовано великі лісові пожежі, що виникли на Житомирщині. Не менш складна в пожежонебезпечному відношенні ситуація склалась на сьогодні, в перші дні осені, на Півдні та Південному Сході України.
 
Харківська область.
 В державному підприємстві «Новомосковський військовий лісгосп», що координується Дніпропетровським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, 02 вересня поточного року державною лісовою охороною підприємства виявлено 2 осередки лісових пожеж:
 о 11 год. 55 хв. на території Чугуївського лісництва (територія Харківської області) виявлена пожежа, яка розповсюдилась на орієнтовну площу 117 га. На ліквідацію зазначеної пожежі було залучено 5 пожежних автомобілів, 1 трактор та 111 працівників. Територія пожежі двічі оборано, проте в осередках пожежі досить багато нових загорянь, локалізація яких на сьогодні продовжується;
 о 14 год. 30 хв. на території Красноліського лісництва (територія Харківської області) цього ж підприємства – триває локалізація та окараулювання пожежі на площі 7 га (низова).
 В ліквідації пожежі були задіяні 4 пожежних автомобілі, 1 пожежний модуль, 1 трактор, 47 працівників. Пожежа локалізована.
Сильні пориви вітру та спекотні погодні умови сприяли поширенню вищезазначених лісових пожеж на територію державного підприємства «Чугуєво-Бабчанське лісове господарство».
 Так, на території Малинівського лісництва 02 вересня 2020 року виявлено лісову пожежу. Орієнтовна площа пожежі  45 га, в т.ч. верхової 4 га. До її гасіння залучено 12 пожежних автомобілів, 3 трактора, більше 50 працівників.
 Пожежа локалізована о 19 год 25 хв 02 вересня поточного року. Здійснюється дотушування осередків горіння в межах пожежі.
 Водночас 02 вересня 2020 року в Дворічанському лісництві державного підприємства «Куп’янське лісове господарство» виникло 2 лісові пожежі.
 Перша лісова пожежа виникла о 12 год 30 хв. Площа пожежі 500 га, в тому числі 100 га верхової.
 Залучено: 2 пожежних літаки АН – 32 П, 1 гелікоптер МІ - 8, 2 пожежних потяга, 7 тракторів, 69 пожежних автомобілів, 395 працівників.
 Пожежа розповсюдилась на 2 населених пункти Гороб’ївка та Гряниківка. Згоріло та пошкоджено приблизно 22 житлових будинків.
 Рівень - надзвичайна ситуація регіонального рівня.
 Станом на 13 год. 15 хв. 04 вересня 2020 року пожежа локалізована і є контрольованою.
 Друга лісова пожежа виникла о17 год.30 хв.
 На пожежі на даний момент працює 1 трактор, 12 пожежних автомобілів, 46 працівників. Пожежу було локалізовано о 9 год. 03 вересня 2020 року на площі 70 га.
 Станом на 15 год 03 вересня 2020 року внаслідок високої температури та сильного вітру розповсюдження пожежі відновилося. На даний момент площа пожежі становить 80 га, яка локалізована і нині здійснюються протипожежні заходи щодо ліквідації загорань в середині контуру пожежі.
 На засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області 03 вересня 2020 року надзвичайну ситуацію, яка виникла внаслідок лісової пожежі на території державного підприємства «Куп’янське лісове господарство», попередньо визначено як надзвичайну ситуацію регіонального рівня.
 Після завершення гасіння буде проведено розрахунки збитків, які заподіяні вказаними лісовими пожежами.
 
Луганська область.
В то й же час вкрай складна пожежна ситуація на окремих територіях Луганської області, зокрема безпосередньо прилеглих до ліній розмежувань українсько-російського протистояння.
01 вересня 2020 року о 11 год. 45 хв. в лісових масивах Борівського лісництва державного підприємства «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство» виникла лісова пожежа. Для її гасіння було залучено 21 пожежний автомобіль, 3 пожежних модулі, 5 тракторів з плугами, 137 працівників. На даний час пожежа локалізована на площі 9,4 га.
02 вересня 2020 року о 14 год. 30 хв. в лісових масивах Трьохізбенського лісництва державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» та прилеглих територій (зі сторони протистояння) широким фронтом розповсюдилась лісова пожежа на землях, що з 2014 року по сьогодні із-за незалежних від Держлісагентсва причин (замінування) не використовувалась за призначенням, в зв’язку із забороною будь-якої лісогосподарської діяльності із-за загрози життю.
 Для недопущення розповсюдження зазначеної пожежі на ще більш значні площі, в місцях можливих для проведення заходів щодо цього, було залучено 32 пожежних автомобілі, 2 пожежних модуля, 2 трактори, 3 високопрохідних автомобілі «Урал», 1 екскаватор, 1 бульдозер, 3 БАТ (великі артилерійські тягачі) та 256 працівників.
 Попередня площа території загорянь 1050 га, з яких 200 га – лісового фонду (з них 60 га верхової), 500 га - не покрита лісом площа (згарища минулих років), 350 га – землі місцевих рад. На даний момент процес гасіння триває.
 03 вересня 2020 року о 15 год. 20 хв. в лісах Сєвєродонецького лісництва державного підприємства «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство» виникла лісова пожежа, яка на даний момент локалізована на площі 21,4 га (низова). Було задіяно 3 пожежних автомобілів, 1 пожежний модуль, 2 трактори та 20 працівників.
 Загалом у перші спекотні дні вересня поточного року у Харківській та Луганській областях виникло загорань на площі 1800 га. Спільними зусиллями Держлісагентства, ДСНС, Збройних Сил України, Нацполіції та органів місцевого самоврядування погашено лісових пожеж на площі 50 га, в стадії локалізації 750 га. На даний час максимальні зусилля Держлісагентства направлені на ліквідацію пожеж в Трьохізбенському лісництві державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» та прилеглих земель, що знаходяться у відомстві місцевих сільських рад (1050 га).

Новини підриємства

08.10.2020 14

Обговорили питання реформування лісової галузі

Нагальне та складне питання реформування лісової галузі. Над ним вже не один рік працюють та дискутують в колах науковців і практиків та з тривогою…
06.10.2020 25

Призове місце на Всеукраїнському конкурсі

Завершився фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напрямку в категорії…
17.09.2020 167

Голова районної державної адміністрації ознайомився з роботою держлісгоспу

З робочим візитом Державне підприємство «Сумське лісове господарство»відвідав голова Сумської РДА Віталій Бурбика. Розпочали з урочистих зборів…
09.09.2020 221

Якщо дерево стало небезпечним

Будинок чи дача поруч з лісом – мрія багатьох, адже краса і оздоровлення поруч. Та з часом дерева ростуть і таке сусідство може стати небезпечним.…
09.09.2020 216

Факт з історії

Нещодавно у нас був День міста та річниця визволення Сум від німецько-фашистських загарбників. Нещодавно, Готуючи матеріал про історію підприємства,…

Пошук по сайту

Пожежа в лісі

Закликаємо громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі

podii2 0168
Пожежонебезпечний період розпочинається водночас із сезонним потеплінням. З квітня місяця, після сходу снігового покриву, в лісах…

pogega

Ми на мапі

Вхід на сайт