Новини області і галузі

Державні підприємства планують заготовити понад 500 тисяч ялинок. Найбільше дерев заготовлять у Волинському (60 тисяч), Полтавському (55 тисяч), Сумському (40 тисяч), Кіровоградському (39 тисяч), Житомирському (38 тисяч) та Луганському (31 тисяча) обласних управліннях.
 
Найбільша кількість буде зрубана зі спеціально створених плантацій, на яких королеви Нового року та Різдва вирощуються спеціально. Іншу частину зрубують під час проведення рубок догляду за молодняком. Ще частина дерев заготовляється під час розчищення смуг під лініями електропередач, залізничних і автомобільних доріг, трубопроводів, при прочищення протипожежних просік.
 
Якщо робити розподіл за зонами районування, то найбільше ялинок буде заговлено не в гірських районах, а на рівнині. Так у Лісостеповій зоні буде зрубано 168 тисяч зелених красунь, з яких 94 тисячі будуть заготовлені зі спеціально створених новорічних плантацій та 74 з рубок догляду за лісом. Другу сходинку посіла Степова зона. Тут буде заготовлено 159 тисяч ялиночок, які прикрасять домашні оселі, 99 тисяч з них буде зрубано з плантацій, а 60 з рубок догляду. Третє місце зайняла зона Полісся, в якій буде заготовлено 135 тисяч новорічних дерев, з яких 81 - з ялинкових плантацій та 54 з проведення рубок догляду за лісом. А от найменше буде зрубано в Карпатах - всього 60 тисяч, з яких 15 з новорічних плантацій та 45 з рубок догляду за лісом.
 Детальніше дивіться в ІНФОГРАФІЦІ
                                                                                                                                                                 Прес-служба Держлісагентства
к17
 
 
 Колективу Держлісагентства представили новопризначеного першого заступника
 
Сьогодні, 28 жовтня, Голова Держлісагентства Василь Кузьович представив колективу агентства першого заступника Голови. Ним став Віталій Теодорович Пунь.
 
Віталій Теодорович Пунь був призначений згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2020 1289-р.
 
Знайомлячи колектив зі своїм першим заступником, очільник лісової галузі наголосив на зміцненні команди лісових господарників і побажав плідної праці на новому місці.
 
Звертаючись до своїх колег, Віталій Пунь висловив вдячність за довіру та сподівання на взаємодію у вирішені важливих питань у напрямку розвитку лісової галузі.
hun
 
 
Вже третю добу поспіль працівники державної лісової охорони, ДСНС, МВС, ЗСУ та громадські активісти героїчно намагаються загасити лісові пожежі на Луганщині.
На місці гасіння вогню Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович, Заступник Голови Юрій Болоховець, Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, Начальник Луганського ОУЛМГ Павло Головченко, представники МВС.
 
Внаслідок пожеж загинуло 11 осіб та госпіталізовано 17 осіб, евакуйовано 150 осіб. За попередніми оцінками орієнтовна площа пройдена вогнем складає майже 19000 гектарів.
 
На гасіння пожежі залучено 160 працівників державної лісової охорони з Луганського, Харківського, Сумського та Полтавського ОУЛМГ, 25 пожежних автомобілів, 9 пожежних модулів та 15 тракторів та 17 одиниць іншої техніки.
 
Під час гасіння героїчно загинув працівник Райгородського лісництва ДП «Новоайдарське ЛМГ» - 46-річний майстер лісу Василь Авершин.
 
Всього до гасіння залучено 2 тис. 557 чоловік та 264 од. техніки, з них від ДСНС 687 чоловік особового складу та 158 од. техніки (із Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської та Харківської областей) у тому числі 3 літаки АН-32П та 2 вертольоти Мі-8 якими протягом 1 жовтня здійснено 60 скидів (246 т води). Роботи проводяться у цілодобовому режимі на усіх 7 основних осередках пожеж.
 
Прес-служба Держлісагентства
 120750767 1253618134991727 6389608574927841003 o
Минає сто днів, відтоді як Василь Кузьович став Головою Державного агентства лісових ресурсів України. Отже вже можна аналізувати, чого досягнув очільник лісової галузі.
 
«100 днів на посаді Голови Держлісагентства стали вирішальними у ряді важливих Урядових програм, направлених для майбутнього лісового господарства». – заявив Василь Кузьович, коментуючи прес-службі Державного агентства лісових ресурсів України контрольний рубіж свого призначення на посаду очільника всієї лісової галузі України з 50 000 працівниками. Це основа, яка визначила пріоритети моєї роботи на першому етапі» - сказав Голова.
 
За словами Василя Кузьовича, це стосується кількох напрямків, найголовніший серед яких – реформування лісової галузі. «Підготовка реформи, – наголосив голова лісового відомства, – забрала найбільше часу і позначилася найбільшою кількістю змін, як в документальному вигляді, так і в тому, яким шляхом у подальшому розвиватиметься галузь.
 
Виконано термінове доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо проєкту Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми підвищення пожежної безпеки в лісах України на 2021-2025 рр. Водночас впроваджено пілотний проєкт програмного продукту автоматизованої системи «Пожежна безпека». Розроблено законопроєкт «Про ринок деревини» та проєкт Закону «Про внесення до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері лісових відносин». Держлісагентством завершується розробка «Державної цільової програми розвитку лісового господарства на 2021-2030 роки, окремими положеннями якої будуть заходи щодо відновлення лісів на згарищах, що утворились у поточному році. Завершено узгодження із зацікавленими міністерствами та відомствами проєкт Закону України стосовно приєднання України до Європейського інституту лісу, відповідне рішення схвалено Кабінетом Міністрів України.
  
Одночасно, за словами Василя Кузьовича, поступово вдалося покращити окремі виробничо-фінансові показники діяльності , у т.ч. підвищення середньої зарплати, ріст якої склав 7,3 %. Зокрема, дохід від реалізації продукції за 100 днів становить 3,1 млрд. грн.
 
 Необхідно відзначити зростання ціни знеособленого кубометра по кожній групі лісопродукції, у т. ч. деревини дров’яної непромислового використання на 10 гривень, деревини дров’яної промислового використання на 5 грн, круглих лісоматеріалів на 67 грн. На 400 мільйонів гривень виросли обсяги продажу необробленої деревини на електронних аукціонах. Внаслідок зростання реалізації дров’яної деревини на 100 тис. кубометрів зменшились залишки необробленої деревини на складах. За власні кошти 12 державних лісогосподарських підприємств придбано 73 одиниці техніки. До бюджетів усіх рівнів сплачено 1 млрд 249 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів та 327 млн грн єдиного соціального внеску, що разом становить 1,6 млрд гривень. Податковий борг підприємств перед бюджетом за липень-вересень скоротився на 41 млн грн, або на 64 %. Також на 3,3 млн грн або на 55% скоротилась заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску.
 
 Поруч з цим, наголосив Голова, істотно вдалося зменшити обсяги незаконних рубок. Минулого року працівниками державної лісової охорони виявлено 90 тисяч кбм, а цього – 45. Це говорить про активізацію роботи у боротьбі з «лісокрадами». Ключову роль в забезпеченні охорони лісів від порушень лісового законодавства відіграє робота постійно діючих рейдових бригад, які створені в кожному держлісгоспі та лісництвах, загальною кількістю 815 груп. Крім того, він підкреслив, що мобільними рейдовими групами спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції проведено 31,8 тисяч рейдів, за результатами яких складено понад 3 тисячі адмінпротоколів, на суму штрафів майже 1 мільйон гривень, загальна заподіяна шкода становить 13,5 мільйонів гривень. До правоохоронних органів передано 480 справ.
 
 Разом з тим Держлісагентством розроблено та направлено для погодження проєкт постанови КМУ «Про затвердження господарської діяльності у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів і визначається періодичність проведення планових заходів державного контролю за додержанням нормативно-правових актів щодо ведення лісового господарства Держлісагентством». Розроблено проєкт Постанови, спрямований на спрощення процедури та встановлення чітких критеріїв визначення лісогосподарської діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, зокрема, спрямованої на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій природного характеру (лісові пожежі, масове пошкодження шкідниками й хворобами, буреломи тощо). Окремим пріоритетом залишається контроль над обліком ресурсів. Створена та успішно функціонує єдина державна система е-обліку деревини. До е-обліку підключено 547 постійних лісокористувачів, 323 з яких – держлісгоспи. Держлісагентство завершило підготовки нормативно-правового акту, направленого на запровадження національної інвентаризації лісів. Відповідний проєкт опрацьовується Міндовкіллям.
 
 Мисливське господарство
 Розроблено та зареєстровано в Мінюсті наказ Міндовкілля «Про затвердження Форми договору про умови ведення мисливського господарства». Окрім цього розроблено та направлено на погодження зацікавленим сторонам проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції розвитку мисливського господарства в Україні на період 2021-2025 роки», проєктів наказів Міндовкілля «Про затвердження строків проведення користувачами мисливських угідь натаскування, наганяння, вимуштрування, польових випробувань і змагань мисливських собак», «Про затвердження уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері мисливського господарства та полювання», «Про затвердження Порядку використання коштів спеціального фонду власних надходжень від реалізації користувачам мисливських угідь ліцензій на добування мисливських тварин, а також за видачу посвідчень мисливця та щорічних контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання», «Про затвердження Порядку видачі посвідчень мисливця і щорічних контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання, «Про затвердження Порядку видачі паспортів на собак мисливських порід, інших ловчих звірів та птахів», «Про затвердження Правил державного обліку мисливських тварин і обсягів їх добування».
 
 
 Держлісагентство, відповідні обласні управління лісового та мисливського господарства, а також державні лісогосподарські підприємства остаточно визначились та підтримали пропозиції Міндовкілля щодо створення національного природного парку «Холодний Яр» у Черкаській області та забезпечення належного функціонування національного природного парку «Кармелюкове Поділля» у Вінницькій області. Взято участь у 25-й сесії Комітету по лісу ФАО. Завершено процес підготовки та узгодження документів 8-ї Міністерської конференції по захисту лісів Європи, у т. ч. цілей та завдань стосовно лісів Європи на період до 2030 року. Розпочато підготовчий етап реалізації проєкту ФАО з питань боротьби зі всиханням соснових насаджень. Забезпечено проведення 3-х засідань Громадської ради при Держлісагентстві та 1 засідання НТР, на якому завершено розгляд завершених науково-дослідних робіт тематичного плану 2015-2019 років.
 
 
 Держлісагентством надано сприяння у проведенні першого лісопереробного форуму в рамках проведення міжнародної виставки «Лісдеревмаш», а також Всеукраїнської акції «Озеленення України». Спільними зусиллями та завдяки ініціативі президенту «СЕО» Club Ukraine» і генеральному директору Книги рекордів України Ганні Крисюк за підтримки Романа Абрамовського, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Держлісагентству, тільки лісівниками тільки за один день було висаджено 1770275 сіянців. Нові ліси створені на площі понад 400 гектарів.
 
 
Прес-служба Держлісагентства
Rep
Сьогодні, 23 вересня, у Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства побував з робочою поїздкою заступник Голови Держлісагентства Юрій Болоховець.
 
Слід зазначити, що серед ресурсних областей України Сумське ОУЛМГ по лісоресурсному потенціалу на 7 місці, по загальній площі земель, які перебувають у постійному користуванні – на 10 місці, проте по обсягу реалізації продукції на 1 га площі земель, які перебувають у постійному користуванні управління, вартості знеособленого кубометра реалізованої деревини, загальному обсягу сплати податків і платежів до бюджетів і Державних цільових фондів та інших вагомих економічних показниках – серед лідерів.
 
То ж основа мети відвідин заступником Голови сумських підприємств полягала у вивченні організації виробничих процесів та деревопереробки.
 
Вже не перший рік флагманом з переробки на Сумщині вважається Кролевецьке лісомисливське господарство. Тому знайомство Юрія Болоховця з роботою сумських лісівників й відбулося на базі зазначеного підприємства.
 
У супроводі першого заступника начальника Сумського ОУЛМГ Віталія Ігнатченка та директора господарства Олександра Посошенка заступник Голови побував у трьох цехах: паркетному та двох цехах переробки. У середньому за місяць у кролевецьких цехах переробляється 2800 м? деревини. Випускають тут штучний паркет, облицювальну дощечку, дошку для підлоги, ламель індустріальну, обрізні пиломатеріали, столярні вироби та іншу продукцію.
 
Також Юрій Болоховець відвідав нижній склад, збудований на базі навантажувача на колісному ходу, сушильне господарство, котельний комплекс, що працює на відходах лісопиляння та ін.
 
У підсумку відвідин Юрій Віталійович високо оцінив організацію Кролевецьким підприємством технологічних процесів деревообробки та інвестиційну політику господарства. Адже капіталовкладення у виробництво,
 
використання сучасних технологій та новітнього обладнання роблять продукцію кролевецьких деревоперобників конкурентоспроможною як на вітчизняному, так і на міжнародному ринках. Вона експортується у Китай, Туреччину, Італію, Німеччину, Бельгію, Іспанію, Францію, Австрію, Індію, Йорданію та інші. Середньомісячний чистий дохід від реалізації складає понад 8 млн. грн.. В тому числі близько 5 млн. грн. - продукція переробки.
DSC 0125DSC 0129DSC 0131DSC 0160

Новини підриємства

26.11.2020 18

Діють рейдові бригади

З метою попередження та виявлення правопорушень лісового законодавства в лісах держлісфонду ДП «Сумський лісгосп» постійно патрулюють 5 рейдових…
26.11.2020 2

У Сумському лісгоспі фахівці ДСЛП «Харківлісозахист» провели лісопатологічне обстеження

За підсумками проведеного виїзного обласного семінару з лісозахисту що відбувся восени 2020 року на базі ДП «Тростянецький лісгосп», на якому були…
25.11.2020 37

Зруби заліснено

Протягом жовтня та листопада засаджено новим лісом 39 га . Це на сьогоднішній день усі зруби, на яких завершено заготівельні роботи. Ще майже на 112…
28.10.2020 159

Сіянці «чекають» висадки на лісові ділянки

Близько 611 тис. сіянців дуба звичайного «чекають» висадки з розсадників на лісові ділянки. Низький рівень вологи в грунті не дає можливості…
26.10.2020 151

Долучились до Всеукраїнської акції

Працівники Сумського лісгоспу долучились до Всеукраїнської акції "1000000 дерев за 24 години". Зроблено добру справу. На місці зруба висадили новий…

Пошук по сайту

Пожежа в лісі

Закликаємо громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі

podii2 0168
Пожежонебезпечний період розпочинається водночас із сезонним потеплінням. З квітня місяця, після сходу снігового покриву, в лісах…

pogega

Ми на мапі

Вхід на сайт