Новини області і галузі

  Керівник Німецько-українського агрополітичного діалогу Фолькер Зассе під час Міжнародної конференції щодо проблем всихання лісів розповів про досвід Німеччини. З’ясувалися дуже цікаві нюанси. Дивіться та читайте:
- У Німеччині ситуація теж досить складана. Це пов'язано з тим, що різні фактори впливають на ліс: циклони, опади, шторми, вітровали і т. д. Тому фітосанітарна ситуація в Германії теж складана. Те, що я бачив в Україні, звісно, мене дуже схвилювало. Тому, що тут ситуація набагато складніша. Хвороба розвивається і приносить економічні збитки підприємствам і лісовий фонд страждає – українське багатство.
- Ви сказали, що у Вас також є проблеми, але масштаби менші, ніж в Україні.
- Так.
- І як Ви їх вирішуєте? Як це вирішується на урядовому рівні?- Давайте скажемо про різницю, чим відрізняється наш підхід від вашого підходу. Мабуть – це найцікавіше. У нас, якщо є спалахи, то проблема вирішується досить швидко. У Німеччині діє досить інтенсивний моніторинг, який теж коштує грошей. Тобто це фінансування. Якщо з'являються шкідники, то є моніторинг, встановлюється прогноз, як це може розвиватись, до яких наслідків це може призвести. А потім ситуація наступна. Лісове підприємство саме має можливість вирішити те, як діяти у цій ситуації. Не треба нікого запитувати. Вони (підприємства) дізнаються, що там є проблема і вони безпосередньо вживають відповідні заходи. І санітарні рубки проводяться досить швидко. Своїми власними силами і контроль тільки опосередкований, вибірковий, для того, щоб запобігти можливим негативним наслідкам.
- Що треба було б зробити, щоб виправити ситуацію в Україні?
- Одна з найважливіших – це управлінська структура. Вона дуже складна в Україні. І за німецьким досвідом, кращий вихід із цієї ситуації – це спрощення управлінської структури, у цьому зв'язку вся відповідальність від моніторингу до санітарних рубок може бути в одних руках.
- Чи окрім санітарних рубок є ще якісь методи?
- Є. Це обробка біологічними засобами.
- Але вона, мабуть, не досить ефективна?- Вона не досить ефективна. Найефективніше – це швидко знаходити, швидко проводити санітарні рубки і тоді таким чином знизити збитки.
- А скажіть будь-ласка, у нас є таке, що санітарні рубки не сприймаються апріорі. Чи є у вас таке і як ви це вирішуєте?
- Ви знаєте, у нас теж не просто. Є люди, які вважають, що комахи у лісі – це частина біологічного середовища. Я їх називаю, скажімо, зеленими фундаменталістами. Тобто, нехай вони (комахи) їдять деревину, так як це частина екологічної системи. Знаєте, я зізнаюсь, я маю інший підхід. У мене не такий підхід. Я таки думаю що є потреба в деревині. І потрібно зробити все, щоб все таки захистити ці економічні інтереси.
- Як ви вирішуєте проблему і чи є у вас проблеми з суспільством?
- У нас менше проблем. Я думаю, що в цей час вони в Україні якось перебільшені. Чому це так? Тут дуже багато факторів. Мабуть, рівень роботи з громадськістю з боку лісівників теж не найкращий. Тут можна собі організувати роботу зовсім на іншому рівні, більш відверто, більш відкрито, більше залучати людей, які вважають, що лісівники щось можуть зробити не так у лісовому господарстві в Україні. Мені здається, що це найголовніший підхід, тобто треба покращити роботу з громадськістю.- Як Ви можете описати головні меседжі, що нам необхідно робити на рівні держави?
- Ну, головне, як я вже сказав – це моніторинг. Ми говоримо про німецький досвід. Це інтенсивний моніторинг, але для цього необхідно фінансування, я вже говорив про це. І наступне, це структура управління: треба спростити ці речі. Ми ділимося нашим досвідом. Ми говоримо про те, як це робиться у Німеччині. І якщо люди вважають, що в Україні це доцільно запроваджувати, це як би досвід для прикладу, то, можливо, ситуація покращиться.

Новини підриємства

Без названия
11.10.2019 87

14 жовтня в Україні відзначають День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва.

З Днем захисника України! Це справжнє свято мужності й самовідданості, свято лицарства і благородства, якими володіють справжні оборонці, визволителі…
image 0 02 05 c65bfba5bc1641dc72c15ddff156c9bc6543f840804ce38ff9b53a425ec137a5 V
10.10.2019 87

Розпочали підготовку грунту під лісові культури

Цього року восени держлісгосп планує провести лісовідновлювальні роботи на площі 38 га. На даний час триває підготовка грунту. Всі ділянки очищені…
DSCN2022
04.10.2019 229

Боротьба з короїдом триває

Тема збереження зелених насаджень поблизу міста надзвичайно важлива. Тому, коли минулого року через враження верхівковим короїдом урочища Сосняк…
DSCN1943
27.09.2019 355

Машинно-тракторний парк лісгоспу поповнився новими тракторами

Підвищення рівня механізації лісогосподарських робіт – один з пріорітетних напрямків в роботі Сумського держлісгоспу. У зв’язку зі складними умовами…
24 копия
13.09.2019 449

15 вересня – День працівника лісу

З нагоди професійного свята відбулись урочисті збори колективу підприємства. Розпочала засідання із святкового привітання голова профкому Наталія…

Пошук по сайту

Пожежа в лісі


pogega

Ми на мапі