Новини області і галузі

  Керівник Німецько-українського агрополітичного діалогу Фолькер Зассе під час Міжнародної конференції щодо проблем всихання лісів розповів про досвід Німеччини. З’ясувалися дуже цікаві нюанси. Дивіться та читайте:
- У Німеччині ситуація теж досить складана. Це пов'язано з тим, що різні фактори впливають на ліс: циклони, опади, шторми, вітровали і т. д. Тому фітосанітарна ситуація в Германії теж складана. Те, що я бачив в Україні, звісно, мене дуже схвилювало. Тому, що тут ситуація набагато складніша. Хвороба розвивається і приносить економічні збитки підприємствам і лісовий фонд страждає – українське багатство.
- Ви сказали, що у Вас також є проблеми, але масштаби менші, ніж в Україні.
- Так.
- І як Ви їх вирішуєте? Як це вирішується на урядовому рівні?- Давайте скажемо про різницю, чим відрізняється наш підхід від вашого підходу. Мабуть – це найцікавіше. У нас, якщо є спалахи, то проблема вирішується досить швидко. У Німеччині діє досить інтенсивний моніторинг, який теж коштує грошей. Тобто це фінансування. Якщо з'являються шкідники, то є моніторинг, встановлюється прогноз, як це може розвиватись, до яких наслідків це може призвести. А потім ситуація наступна. Лісове підприємство саме має можливість вирішити те, як діяти у цій ситуації. Не треба нікого запитувати. Вони (підприємства) дізнаються, що там є проблема і вони безпосередньо вживають відповідні заходи. І санітарні рубки проводяться досить швидко. Своїми власними силами і контроль тільки опосередкований, вибірковий, для того, щоб запобігти можливим негативним наслідкам.
- Що треба було б зробити, щоб виправити ситуацію в Україні?
- Одна з найважливіших – це управлінська структура. Вона дуже складна в Україні. І за німецьким досвідом, кращий вихід із цієї ситуації – це спрощення управлінської структури, у цьому зв'язку вся відповідальність від моніторингу до санітарних рубок може бути в одних руках.
- Чи окрім санітарних рубок є ще якісь методи?
- Є. Це обробка біологічними засобами.
- Але вона, мабуть, не досить ефективна?- Вона не досить ефективна. Найефективніше – це швидко знаходити, швидко проводити санітарні рубки і тоді таким чином знизити збитки.
- А скажіть будь-ласка, у нас є таке, що санітарні рубки не сприймаються апріорі. Чи є у вас таке і як ви це вирішуєте?
- Ви знаєте, у нас теж не просто. Є люди, які вважають, що комахи у лісі – це частина біологічного середовища. Я їх називаю, скажімо, зеленими фундаменталістами. Тобто, нехай вони (комахи) їдять деревину, так як це частина екологічної системи. Знаєте, я зізнаюсь, я маю інший підхід. У мене не такий підхід. Я таки думаю що є потреба в деревині. І потрібно зробити все, щоб все таки захистити ці економічні інтереси.
- Як ви вирішуєте проблему і чи є у вас проблеми з суспільством?
- У нас менше проблем. Я думаю, що в цей час вони в Україні якось перебільшені. Чому це так? Тут дуже багато факторів. Мабуть, рівень роботи з громадськістю з боку лісівників теж не найкращий. Тут можна собі організувати роботу зовсім на іншому рівні, більш відверто, більш відкрито, більше залучати людей, які вважають, що лісівники щось можуть зробити не так у лісовому господарстві в Україні. Мені здається, що це найголовніший підхід, тобто треба покращити роботу з громадськістю.- Як Ви можете описати головні меседжі, що нам необхідно робити на рівні держави?
- Ну, головне, як я вже сказав – це моніторинг. Ми говоримо про німецький досвід. Це інтенсивний моніторинг, але для цього необхідно фінансування, я вже говорив про це. І наступне, це структура управління: треба спростити ці речі. Ми ділимося нашим досвідом. Ми говоримо про те, як це робиться у Німеччині. І якщо люди вважають, що в Україні це доцільно запроваджувати, це як би досвід для прикладу, то, можливо, ситуація покращиться.

Новини підриємства

398 copy
05.07.2019 249

Оновлено асортимент продукції сувенірного цеху

Сувенірний цех Сумського держлісгоспу не залишається на місці в питаннях розширення асортименту своєї продукції. З’явились новинки: до солянок, ваз…
085
01.07.2019 280

Роботи з лісовідновлення тривають: проводимо догляди.

Після завершення лісокультурної кампанії починається черговий етап у відновленні лісів – догляди за висадженими сіянцями. Процес вирощування лісу…
392 copy
27.06.2019 282

Визначали праліси

Підвищена увага суспільства до діяльності лісогосподарських підприємств вносить свої корективи в роботу лісівників. Запит на доступність інформації…
images
25.06.2019 464

Не відкладайте придбання дров на осінь

Ще декілька років тому основним споживачем дров паливних були приватні домогосподарства. На сьогодні ж ситуація докорінно змінилась. На дров’яне…
390 copy
20.06.2019 502

Відвідуючи ліс, будьте відповідальними!

Увага! В зв’язку із спекотними та посушливими погодними умовами на даний час в лісах Сумського району встановлено найвищий 5 рівень пожежної…

Пошук по сайту

Пожежа в лісі


pogega

Ми на мапі